Keď sa stretne príroda a pohodlie

Už prvý pohľad na dômyselne usporiadané domy vám prezradí, že sme pri ich návrhu kládli dôraz na vizuálne spojenie s prírodou. Exteriér vhodne kombinujúci prírodné materiály sedí do okolitého prostredia ako uliaty. Pred vstupom do domu vás uvíta všadeprítomná zeleň, o ktorú rozhodne nebude núdza ani v záhradách domov.

Prízemie domu s obývacou miestnosťou, kuchyňou, jedálenským priestorom, hosťovskou izbou a oddelenou toaletou, tvorí tzv. dennú časť domu. Večer na vás budú čakať tri izby vo vrchnej tzv. nočnej časti domu. Na poschodí okrem izieb nájdete aj kúpeľňu s WC či technickú miestnosť, ktorú môžu gazdinky využiť ako komoru a domáci kutili ako menšiu pracovňu.

INTERIÉROVÝ ŠTANDARD - HOLODOM
(v cene domu)

Základy domu

Dom disponuje zateplenými železobetónovými základovými pásmi. Železobetónová základová doska so zateplením podlahy hr. 130 mm.

Vodorovný nosný systém

Systém je zložený zo železobetónových stropných dosiek a zo železobetónových prefabrikovaných dosiek.

Schodisko

Schodisko domu je monolitické železobetónové (alt. prefabrikované) bez finálnej nášľapnej vrstvy.

Obvodový plášť

Steny domu sú zabezpečené kontaktným zatepľovacím systémom z polystyrénu KZS EPS hr. 150mm, silikátovou omietkou. Ich farebnosť je zachovaná v zmysle architektonického návrhu s 3D omietkou.

Strešný plášť

Železobetónová strecha domu je plochá so zateplením EPS hr. 300 mm a v priemere 150 mm spádovou vrstvou s riešením v zmysle architektonického návrhu.

Okná

V stavbe je využitý systém plastových profilov, izolačné trojsklo, okná otváravo-sklopné, zasklené steny s pevnými a otváravými časťami (posuvné).

Vchodové dvere

V dome sú použité plastové bezpečnostné dvere, sklenená výplň – bezpečnostné sklo.

Interiérové dvere

Dverné otvory pripravené na montáž dverí s obložkovými zárubňami.

Podlahy v domoch

Obytné miestnosti, kúpeľňa, WC, technická miestnosť, komora, kuchyňa, predsieň a chodba – cementový poter bez finálnej nášľapnej vrstvy.

Povrchové úpravy

Na murovaných stenách je použitá vápenocementová omietka a maľba bielej farby. V kúpeľniach a WC je podklad pripravený pre keramický obklad. Stropy sú upravené vápnocementovou omietkou a maľbou bielej farby.

Vybavenie kuchyne

V kuchyni je urobená príprava pre osadenie digestora, príprava rozvodov vody a kanalizácie pre kuchynskú linku, zásuvky pre kuchynské spotrebiče ako sú elektrický sporák, umývačka riadu, mikrovlnná rúra či chladnička.

Zariaďovacie predmety

V kúpeľni a WC je bude realizovaná príprava pre sanitárne zariaďovacie predmety a prívod studenej vody pre práčku ukončený uzatváracím ventilom.

Vykurovanie a príprava teplej vody

V technickej miestnosti každého rodinného domu bude plynový kotol s teplovodným vykurovaním, vykurovacia sústava: podlahové vykurovanie s reguláciou všetkých obytných miestností, v kúpeľniach bude dodatočný rebríkový radiátor, príprava TÚV je zabezpečená pomocou plynového kotla s externým zásobníkom. V každom rodinnom dome bude osadená lokálna rekuperačná jednotka v každej obytnej miestnosti.

Vzduchotechnika a odvetrávanie

Odvetranie WC a kúpeľne je riešené podtlakovo cez ventilátory. Odvod vzduchu je riešený nad strechu resp. cez stenu, prívod vzduchu z okolitých miestností cez bezprahové dvere. Odvetranie kuchyne je riešené podtlakovým vetraním cez digestory, napojené na odvod vzduchu nad strechu. Rekuperácia je zabezpečená osadením lokálnej rekuperačnej jednotky v každej obytnej miestnosti.

Elektroinštalácie

Zásobovanie domov je riešené z verejnej siete, rozvádzače (elektromerové pre každý RD, vnútorné hlavné rozvádzače vo vstupných priestoroch bytov), interiérové zásuvky a vypínače sú biele. V domoch je zabezpečená príprava na montáž interiérových svietidiel a exteriérové osvetlenie i zásuvky.

Parkovanie

Pred domom budú vybudované dve vonkajšie parkovacie miesta ako spevnená plocha zo zámkovej dlažby.

Inžinierske siete

Rozvody vody, plynu, elektriny a splaškovej kanalizácie budú privedené do domu, dažďová voda sa odvedie do vsakov.

PRÍPLATKOVÝ INTERIÉROVÝ ŠTANDARD

Interiérové dvere

Drevené plné hladké, osadené v obložkovej zárubni na výber z viacerých typov.

Podlahy – finálne nášľapné vrstvy

Obytné miestnosti - pracovňa/hosťovská, obývacia izba, spálňa, detské izby – laminátová podlaha na výber z viacerých typov.
Kúpeľňa, WC, technická miestnosť, komora, kuchyňa, predsieň a chodba – keramická dlažba na výber z viacerých typov.

Obklady

Obklad – keramický obklad, v kúpeľniach a WC na výber z viacerých typov.

Zariaďovacie predmety (sanita)

Sanitárne zariaďovacie predmety v kúpeľni a WC – závesné keramické́ WC, keramické́ umývadlo so stojankovou batériou (alt. 2x), umývadielko vo WC so stojankovou batériou, akrylátová vaňa, sprchový́ kút s vaničkou do rozmeru 90 x 90 cm na výber z viacerých typov.